31. 5. 2016

Mladí novináři mají možnost účastnit se workshopu v Postupimi

Německá organizace Kolokvium Sanssouci pořádá od 9. do 16. září 2016 každoroční workshop pro mladé novináře ve věku od 18 do 26 let. Hlavním cílem události bude rozšířit teoretické a praktické znalosti v oboru a také povzbudit vzájemné vztahy a profesní vazby mezi novináři.

Novináři, které zástupci organizace na workshop vyberou, dostanou uhrazeny všechny náklady spojené spobytem – cestu, ubytování i stravu. Pracovníci Kolokvia Sanssouci pomohou vpřípadě potřeby také svyřizování víz. Akce se bude konat druhý srpnový týden vPostupimi.

Vítáni jsou novináři zejména ze zemí patřících do tzv. východního partnerství (Ukrajina, Gruzie, Moldavsko, Gruzie, Bělorusko, Arménie a Ázerbájdžán), ale samozřejmě nejen odtud. Pro přihlášení je třeba zaslat text vrozsahu 6000 znaků včetně mezer na téma investigativní novinařina (definovat tento pojem a popsat, jaké jsou limity investigativní novinařiny).

Přihlášku, kterou lze zaslat do 12. června 2016 musí doprovázet životopis a motivační dopis. Vše vanglickém jazyce. Pro více informací o projektu se podívejte na tuto webovou stránku nebo sem.