Speciální nabídka prosincové konference Prague Media Point

Zatímco problémy, jimž vmoderním světě čelí nezávislá média, jsou obecně známy: Daleko méně pozornosti se však věnuje tomu, co doopravdy funguje, pokud se to netýká velkých a dostatečně financovaných hráčů v USA a západní Evropě. A právě na příklady dobrého fungování i menších médií se zaměří šestá mezinárodní interdisciplinární konference Prague Media Point.

Konference nabídne řadu odborných prezentací, setkání sinovátory, kteří představí svá řešení i možnosti podpory výměny know-how a kontaktů. I letos se akce detailněji zaměří na region střední a východní Evropy.

Výkonný ředitel pořádajícího spolku Transitions a spolupředsedající konference Jeremy Druker se podle svých slov těší, že budou českým a mezinárodním expertům představeny projekty, které přinášejí naději navzdory pesimistickým prognózám, jež často zaznívají.

Ředitel společnosti KEYNOTE a zároveň další spolupředsedající konference Jakub Klepal vyzdvihuje ambiciózní program s mixem inovativních přístupů jako žurnalistiku zaměřenou na řešení, investigace zotevřených zdrojů, poslední trendy vpodcastingu a další.

Na konferenci vystoupí např. Alexandra Borchardt, Reuters Institute for the Study of Journalism, University of Oxford, dále Mark Rice-Oxley z The Guardian, Emily Kasriel z BBC World Service, Pierre Romera zastupující Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů, Zuzanna Ziomecka, která je bývalou šéfredaktorkou NewsMavens, investigativní novinář pracující pro BBC Africa Eye Aliaume Leroy. Pohovoří rovněž Silvie Lauder zčeského Respektu, nebo profesor žurnalistiky Univerzity ve Vídni Folker Hanusch.

Každoroční mezinárodní setkání Prague Media Point, vjehož rámci diskutují odborníci voblasti médií o změnách mediálního prostředí a o aktuálních výzvách, pořádá nezisková organizace Transitions a společnost KEYNOTE. Projekt podporuje řada partnerů včetně Syndikátu novinářů ČR (Mezinárodní Visegradský fond, Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR, Deutsche Welle, Hl. m. Praha, Heinrich Boll Stiftung Prague, Rakouské kulturní fórum, Norské velvyslanectví vČR, Švýcarské velvyslanectví vČR, ČTK českénoviny.cz, Švédské velvyslanectví, ResPublica Nova, Deník N, Albanian Media Institute, Studia nových médií UK, Katedra žurnalistiky a mediálních studií MU, Maďarské centrum pro nezávislou žurnalistiku, Institut komunikačních studií a žurnalistiky UK, Balkan Investigative Reporting Network, Škola médií a žurnalistiky vBratislavě, Unie vydavatelů, NYU Prague, Project Syndicate, Krytyka Polityczna, EJO, Letní škola žurnalistiky K. H. Borovského a Nadační fond pro nezávislé novináře).

Organizátoři této mezinárodní konference nyní nabízejí vrámci oslavy Mezinárodního dne demokracie slevu na 15 vstupenek. Zájemci mohou až do 30. září nebo do vyprodání lístků zakoupit vstupenku za 50 eur. Ktomu je potřeba použít kódddPMP2019vtomto odkazuhttps://bit.ly/2kwSJME

Více informací najdete na webových stránkách konference www.praguemediapoint.com.