10. 10. 2018

Vyšel třetí letošní Mediažurnál. Přečtěte si kvalitní analýzy a nadčasové texty!

Třetí letošní číslo čtvrtletníku Mediažurnál obdrželi vuplynulých dnech členové Syndikátu novinářů ČR. Zaujme tradičně řada zajímavých a nadčasových témat zoblasti sdělovacích prostředků, rozhovory, karikatury a stránky věnované práci fotoreportérů. Novinkou se stal historický exkurz experta Úřadu pro studium totalitních režimů.

Hlavní článek si tentokrát vzal na starost dlouholetý novinář Jaroslav Veis, který pojednal o mediálním tlaku, který činí maďarský premiér Viktor Orbán na média. Stejný autor napsal text o laureátech ceny svobody tisku, každoročně udělovanou Mezinárodním výborem na ochranu novinářů (CPJ).

Mezi další zajímavé články se zařadil rozhovor o knize o hendikepovaných sportovcích, který redaktorce časopisu Můžeš vydávaným Kontem bariéry, poskytl předseda jihočeského syndikátu Radek Gális. Rozhovory se vzářijovém čísle objevily vůbec poprvé tři. Redaktor Martin Melichar vyzpovídal Petra Bílka, šéfredaktora Literárních novin, Ludmila Razimová-Kučerová zase hovořila se šéfredaktorem časopisu MY 68 a MY 69 Vladimírem Matesem.

Třetí letošní Mediažurnál nebyl ochuzený ani o poctivou obrazovou stránku. Kresby na mediální téma dodal Pavel Kotyza. Fotografie zase zaslal zkušený fotograf Dan Materna působící vsoučasné době ve vydavatelství MAFRA.

Novou rubrikou se stalo okénko do historie. Sprvním textem přišel Libor Svoboda, historik Ústavu pro studium totalitních režimů. Autor podal příběh novináře Vladimíra Veselého, který pracoval pro tajné služby i policejní složky.

Stáhněte si celý Mediažurnál pod tímto odkazem.